فواید هوشمند سازی ساختمان

Home/بلاگ/فواید هوشمند سازی ساختمان

فواید هوشمند سازی ساختمان

در این مطلب به فواید هوشمند سازی ساختمان می پردازیم. اما فایده ارتباط وسایل خانه با یکدیگر چیست؟ به صورت خلاصه و در یک کلام : راحت بودن! داشتن یک ساختمان هوشمند باعث می شود بتوانید کارهای زیادی را با زحمت کمتری انجام دهید.فواید هوشمند سازی ساختمان عبارتند از کارهایی مانند تنظیم تهویه، خاموش کردن لامپ ها، فعال کردن ماشین لباسشویی و روشن کردن مایکروفر برای گرم کردن غذا و غیر….
امکان تعیین زمانبندی برای وسایل خانه نیز می باشد، بنابراین کارها در ساعات خاصی که شما معین می کنید و هر زمان از روز به صورت خودکار انجام خواهند شد ، در این صورت شما در یک خانه هوشمند زندگی می کنید که در مصرف انرژی ، زمان و خستگی صرفه جویی خواهید کرد . حتی برخی از این وسایل هوشمند قابلیت یادیگری داشته و از کارهایی که شما انجام می دهید، می آموزند، و شما می توانید با فعالیت بسیار کمتری ، انجام خیلی کارها را به صورت خودکار به وسایل خانگی خود بسپارید.
گذشته از راحتی، هوشمند سازی ساختمان بهره وری از انرژی را نیز افزایش می دهند. به عنوان مثال می توان به ترموستات هوشمند اشاره کرد. این ترموستات از شما آموزش می بیند که خانه شما باید به چه اندازه گرم یا سرد باشد و دما را به طور خودکار تنظیم می کند، در این صورت شما نگران صرفه جویی در مصرف انرژی نخواهید بود.
و زمانی که شما در خانه حضور نداشته باشید این ترموستات به حالت «راه دور» رفته و با تنظیم دمای خانه، مبلغ قبض های استفاده از وسایل گرمایشی و سرمایشی شما کمتر خواهد شد. سیستم خانه ی خودکار نیز از فعالیت ها و کارهای شما آموزش می بیند و توصیه هایی برای افزایش بهره وری در استفاده از لوازم و دستگاه های هوشمند، به شما خواهد نمود. در ادامه با مقالات بیشتری از ساختمان هوشمند با ما در ارتیاط باشید.

About the Author:

Leave A Comment