در ادامه مطالب هوشمند سازی ساختمان باید در نظر داشت که  والدین هوشمند اتاق کودک خود را هوشمند می کنند ، شنیدن نام “والدین هوشمند” شاید در ابتدا کمی عجیب به نظر برسد اما این روزها از شنیدن واژه ” هوشمند ” در کنار هیچ کلمه و وسیله و تجهیزاتی نباید تعجب کرد . چون دنیا به سمت هوشمند شدن و استفاده هرچه بیشتر از تکنولوژی در زندگی روزمره پیش می رود و بنابراین جای تعجب نیست که هر روز با اخبار مربوط به هوشمند شدن یک چیز جدید از خواب بیدار شویم . در ادامه به مطلب والدین هوشمند اتاق کودک خود را هوشمند می کنند ، می پردازیم.

 برای  بیشتر والدین خصوصا جوان ترها و آنهایی که برای اولین بار است که  روزهای سخت و پردردسر و در عین حال لذت بخش  بچه داری را تجربه می کنند داشتن یک دستیار مجازی هوشمند یک آرزو و رویای بزرگ است . شاید این روزها از لحظه تولد نوزاد ، والدین در حال گوگل کردن انواع و اقسام سوالات و ندانسته های خودشان هستند تا شاید بتوانند از گوگل پاسخ مناسبی بگیرند و بتوانند کارهای نوزاد را با اطمینان و راحتی بیشتری انجام دهند . اما مشخصا در بسیاری از موارد گوگل هم نمی تواند خیلی کارا و موثر باشد .

ساختمان هوشمند

تخت و گهواره هوشمند در اتاق هوشمند کودک

مثلا زمانی که شما از بی خوابی مفرط روزهای اول مراقبت از فرزند در حد بی هوشی در خواب هستید ولی نوزاد شما در میانه های شب همچنان بازیگوشی اش می گیرد و از خواب می پرد و شروع به گریه می کند ، شاید تنها چیزی که به شما آرامش بدهد تا با خیال راحت به خوابتان ادامه بدهید یکی از تجهیزات هوشمند نصب شده روی گهواره نوزاد شماست که به محض تشخیص گریه نوزاد گهواره او را تکان بدهد تا کودک مجدد خوابش ببرد و شما هم به استراحت خود ادامه بدهید . شاید هم اتاق هوشمند کودک شما کمی احساسی تر برخورد کند و برای کودک موسیقی آرامش بخش یا حتی لالایی پخش کند تا کودک شما با آرامش به خواب برود .

این روزها درست کردن یک اتاق هوشمند کودک رویایی و هوشمند سازی ساختمان دور از دسترس نیست و فقط کافی است که تصمیم بگیرید والدین هوشمند شوید و راحت تر و سریع تر و امن تر از کودک خودتان مراقبت کنید .