پروتکل Z-wave

Home/بلاگ/پروتکل Z-wave

پروتکل Z-wave

در این مطلب به معرفی فناوری جدید پروتکلZ-wave می پردازیم. در ادامه به ویژگی های این پروتکل می پردازیم. همچنین مزیت های پروتکل Z-wave نیز بیان می گردد.
Z-wave یک فناوری وپروتکل می باشد که در ساختمان هوشمند و هوشمند سازی ساختمان به کار گرفته می شود. پروتکل Z-wave قابلیت کنترل کلیه دستگاه های موجود در منزل از جمله سیستم گرمایشی و سرمایشی، سیستم نور و لا مپ ها و روشنایی، سیستم پرده ها و امنیت ساختمان را دارد. یکی از مزیت های استفاده از این پروتکل عدم نیاز به سیم کشی می باشد .مزیت بعدی این پروتکل امکان اجرای آن در هر مرحله ای از ساخت یک ساختمان نوساز و حتی ساختمان های قدیمی می باشد.
پروتکل Z-Wave در هوشمند سازی ساختمان با مصرف انرژی کم تر، انتقال به صورت دو طرفه و استفاده از تکنولوژی شبکه Mesh برای سنسورها و دستگاه‌‌های کنترلی بسیار مناسبی در ساختمان هوشمند می باشد.
پروتکل Z-wave به تنهایی و به صورت چیپ ست هایی در دسترس قرار دارد. شما می‌توانید به ‌کمک Z-Wave تمامی وسایل خود را حتی زمانی که در منزل خود نیستید کنترل کنید. این کار از طریق یک کامپیوتر یا لب تاپ و یا یک گوشی و اینترنت از هر نقطه ای از دنیا قابل انجام می باشد.
از دیگر مزیت های این پروتکل این است که فقط روی فرکانس یونیک خود کار می کند و به همین دلیل با دیگر وسایل مثل تلفن های بی سیم ، روترها و مودم ها تداخل پیدا نخواهد کرد.
یک نکنته قابل تامل در مورد پروتکل Z-wave این است که روی تمام تجهیزات خانه که به صورت با سیم می باشند قابلیت اجرا داشته باشد و همچنین امکانات موجود در ساختمان های نسل جدید را برای شما ایجاد می کند .
در مقالات بعدی به معرفی پروتکل های دیگر به کار رفته در هوشمند سازی ساختمان می پردازیم. همراه ما باشید.

About the Author:

Leave A Comment