چه محصولاتی در یک ساختمان هوشمند وجود دارند؟

Home/بلاگ/چه محصولاتی در یک ساختمان هوشمند وجود دارند؟

چه محصولاتی در یک ساختمان هوشمند وجود دارند؟

در این مقاله به این موضوع می پردازیم که در حال حاضر چه محصولاتی در یک ساختمان هوشمند وجود دارند؟ هم اکنون محصولات بسیاری برای هوشمند سازی ساختمان می توان استفاده نمود که در بازار موجود می باشند و با گذشت زمان و پیشرفت در تکنولوژی شاهد تولید و عرضه تعداد بیشتری از این محصولات در بازار خواهیم بود. در حال حاضر این سوال مطرح می شود که  در حال حاضر چه محصولاتی در یک ساختمان هوشمند وجود دارند؟ یکی دیگر از محصولات بسیار مفید و پر مصرف لامپ های هوشمند می باشد.
و اما کار یک لامپ هوشمند در یک ساختمان هوشمند چیست؟ به طور خلاصه این لامپ ها به شما این امکان را خواهند داد که برای روشن و یا خاموش شدن، زمان بندی تعریف کنید و یا به حرکات شما عکس العمل نشان می دهند، یا بدون نیاز به دست زدن به کلید لامپ، می توانید آن را توسط گوشی هوشمند خود خاموش یا روشن کنید.

از دیگر وسایلی که ممکن است شما آشنایی بیشتری نسبت به آن داشته باشید تلویزیون های هوشمند است، این تلویزیون ها به اینترنت متصل شده و می توان با آن ها محتواهای گوناگون را مشاهده کرد. شما می توانید براحتی فیلم دانلود کنید، بازی انجام دهید یا چیزی را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید. امروزه شرکت ها زیادی تلویزیون های هوشمند می سازند.البته وسایل هوشمند دیگری نیز وجود دارند مانند، یخچال فریزرها، اچاق گازها، تشخیص دهنده های دود و احتمالا نام آشنا ترین آنها یعنی ترموستات ها. قفل های هوشمندی نیز وجود دارند که می توان از طریق برنامه و با تلفن هوشمند آنها را کنترل نمود و دری که بر روی آن قفل هوشمند سوار شده را بست یا باز نمود. استفاده ی همزمان از همه ی این وسایل هوشمند به شما کمک خواهد کرد تا به آسانی خانه ی خود را کنترل کنید و بهترین بهره وری ممکن را در مصرف انرژی داشته باشید.

هوشمند سازی ساختمان

همین الان شروع به هوشمند سازی ساختمان خود کنید.
درست است که در حال حاضر خرید تجهیزات هوشمند برای داشتن ساختمان هوشمند بسیار پر هزینه خواهد بود، اما می توانید متناسب با بودجه ی خود وسایلی ارزان تر را تهیه نمایید .
برای داشتن ساختمان هوشمند حتما نیازی به صرف پول بسیار زیاد نیست. می توانید خودتان هم اینکار را انجام دهید! مثلا با یک رایانه ی کوچک یا تبلت و حتی با گوشی هوشمند خود برخی کارهای خانه را به صورت خودکار کنترل کنید. البته برای اینکار لازم است کمی هم برنامه نویسی بدانید.
آیا شما هم دوست دارید ساختمان خود را هوشمند کنید؟ آیا برای هوشمند سازی ساختمان خود تا کنون کاری انجام داده اید؟ پیشنهاد شما برای ایجاد ساختمان هوشمند چیست؟ چه وسایلی اولویت دارند؟ نظرات خود را با کاربران ساختمان هوشمند پویش سازان به اشتراک بگذارید.

About the Author:

Leave A Comment