تلاش برای راه‌اندازی سیستم های خانه هوشمند، می‌تواند بهترین استفاده از زمان و منابع شما باشد.

با استفاده از لوازم مناسب و برنامه‌های خانه هوشمند شما می‌توانید زندگی خود را جذابترکنید.

بوسیله برخی از این لوازم و تجهیزات هوشمند، می توانید خانواده، دوستان و گهگاه مهمانان را تحت‌تاثیر قرار دهید. این پنج مورد از موارد مورد علاقه ما است.

خانه هوشمند

خانه هوشمند

1)هماهنگ سازی چراغ ها و فیلم ها با سیستم های خانه هوشمند

اگر برخی از لامپ‌های رنگی فیلیپس را تهیه کرده اید، می‌توانید از این لامپ های هوشمند برای تغییر رنگ و روشنایی در زمان پخش فیلم‌ها و سریال های تلویزیونی استفاده کنید.

کار جالبی است و از این طریق می توانید اتاق خود را به تئاتر خانگی تبدیل کنید.

کار دشواری نیست.همه چیزی که لازم دارید دانلود رایگان برنامه Philips Hue Sync برای ویندوز یا مک است.

ویدئو شما باید بر روی یک رایانه(یا یک کامپیوتر متصل به تلویزیون)پخش شود، بنابراین برنامه می‌تواند چیزی را تشخیص دهد که بر روی صفحه، نمایش داده می‌شود و نور چراغ ها را  براساس آن تنظیم می کند.

شما همچنین باید در برنامه Philips Hue تلفن همراه برای Android یا iOS نیز کار کنید.

برنامه را باز کنید بر روی گزینه  settings کلیک کنید سپس بر روی گزینه entertanmain  بزنید.

Area یا منطقه مورد نظر خود را ایجاد کنید.برخی یا همه چراغ هارا انتخاب کنید و همه چیز آماده است.

ذکر این نکته ضروری است که لامپ ها باید قابلیت multicolor  یا چندرنگی داشته باشند.

سپس برنامه از شما می خواهد که طرح اتاق سینما را مشخص کنید.

خانه هوشمند

خانه هوشمند

2)وقتی خانه هوشمند را ترک می کنید همه چیز را خاموش کنید

بهترین حقه‌های خانگی باید مانند جادو کار کنند و اگر از عوامل محلی که در سرویس رایگان وب وجود دارند(IFTTT) استفاده کنید، می‌توانید تمام لوازم منزل هوشمند خود را با ترک خانه خاموش کنید.

بوسیله ترموستات، دما را پایین بیاورید، مطمئن شوید که چراغ‌ها خاموش هستند و غیره.

بسیاری از خدمات سیستم های خانه هوشمند این نوع geofencing را دارند، اما ما IFTTT را دوست داریم چون با بسیاری از خدمات و وسایل کار می‌کند پس IFTTT می‌داند که کجا هستید.

شما باید app را برای آندروید یا iOS نصب کنید.

با فرض اینکه همه شما برای IFTTT ثبت نام کرده اید و برنامه ها نصب شده اند، از وبسایت آن روی آواتار خود کلیک کنید (بالا سمت راست) و سپس New Applet را انتخاب کنید.

مکان خود را با “this” trigger  انتخاب کنید، سپس یک منطقه را ترک کنید و محل خود را در نقشه پیدا کنید. در آخر روی create trigger کلیک کنید.

سپس “that” را انتخاب کنید و خدمات خانه هوشمند خود را انتخاب کنید: IFTTT با SmartThings ، Nest ، Philips Hue ، Belkin WeMo ، Lifx ، Ecobee و بیشترموارد کار می کند، بنابراین انتخاب شماست.

متاسفانه، شما نمیتوانید همه آنها را در یک applet ترکیب کنید، برای ایجاد هر یک از مواردی که میخواهید خاموش کنید، باید جداگانه آن را تنظیم کنید، اما زمانی که همه آنها پیکربندی شدند، به محض اینکه شما خانه هوشمند خود را ترک کردید همه چیز خاموش می شود.

خانه هوشمند

خانه هوشمند

3) برای برقراری تماس تلفنی از صدای خود استفاده کنید

تصور کنید در آینده هستید که می‌توانید با یک فرمان، ظاهرا در هوای رقیق، صحبت کنید و با فرمان صوتی تماس را برقرار کنید (اگر در قرن گذشته زندگی می کردید).

با تشکر از علاقه مندان به google home ، Amazon Echo  و Apple HomePod ، شما می توانید این کار را در حال حاضر امروز انجام دهید، فقط چند دقیقه برای انجام  تنظیمات مورد نیاز زمان بگذارید.

با فرض اینکه شما گوگل را راه‌اندازی کرده‌اید، آن را به حساب گوگل متصل کرده‌اید، برنامه کاربردی گوگل را در گوشی خود نصب کرده اید،  با گفتن “call…” با آن کسی که در لیست تماس گوگل مشخص میکنید تماس بگیرد (شما همچنین می‌توانید با شماره تماس بگیرید).

همچنین شما می توانید برای پایان دادن به این درخواست، از بالای سخنگوی خود استفاده کنید و یا بگویید ” hey Google, hang up “.

خانه هوشمند

خانه هوشمند

4)فهمیدن اینکه بچه ها چه زمانی به خانه می آیند

تنظیمات سیستم های خانه هوشمند خود را طوری انجام دهید که دقیقا بدانید چه زمانی بچه ها از مدرسه بازگردانده می شوند.اینکار واقعا مفید است و البته  که کار دشواری نیس

چنین کاری موجب رفع نگرانی شما در مورد جایی که آنها هستند، موجب صرفه جویی در پیام زدن شما در پایان هر روز مدرسه می شود و به آسانی می تواند متناسب با روال معمول خود باشد.

وقتی تصمیم به عملی کردن اینکار گرفتید، چند گزینه دارید.

در یک سطح پایه شما می‌توانید یک دوربین حسگری حرکتی را راه‌اندازی کنید، که به محض آن که فرد از در جلویی می‌اید، تشخیص داده شود، همچنین می‌تواند بین افراد و انواع دیگر حرکت تشخیص دهد، و البته کارهای زیادی نیز مانند اندازه‌گیری دما و رطوبت در خانه انجام می‌دهد.

همچنین شما در واقع نیازی به دستگاه خانگی هوشمند فیزیکی برای ردیابی کودکان خود ندارید.

برنامه‌هایی نظیر the Life360 برای Android و iOS به طور خودکار زمانی که جوانان شما وارد یک منطقه خاص (مانند خانه یا مدرسه)می‌شوند، به شما اطلاع میدهد.

هیچ تلاش دستی مورد نیاز نیست. البته فرض بر این است که شما می‌توانید برای اولین بار آن‌ها را راضی کنید تا برنامه را روی گوشی خود نصب کنند، و آن‌ها با این قضیه که مکان آن‌ها را به طور مداوم پی‌گیری کنید، کنار می آیند.

خانه هوشمند

خانه هوشمند

5) دوربین Nest  خود را روی صفحه بزرگ قرار دهید

با توجه به تغذیه تلفن همراهتان، نمایش دوربین شما در موبایل تان خوب است، اما برای گرفتن جزئیات کافی، شما واقعا نیاز دارید که فیلم را بر روی یک صفحه نمایش بزرگ قرار دهید، شما می‌توانید به سرعت به دوربین نگاه کنید و در حالی که روی کاناپه لم داده، تلویزیون تماشا کنید.

با استفاده از جادوی خدمات مختلف گوگل، این امکان وجود دارد که شما با هردوی دوربین های Nest Cam IQ و Chromecas  همزمان کارکنید، با این حال کمی پرزحمت است تا پیکربندی شود. اول شما باید برنامه دوربین Nest را برای آندروید یا iOS روی گوشی خود باز کنید، روی feed  که میخواهید استفاده کنید ضربه بزنید، سپس به آیکون دندانه‌دار (سمت راست) ضربه بزنید. گوگل را انتخاب کرده و سوئیچ ضامن را تغییر دهید تا روشن شود.