تعداد دستگاه هایی که برای هوشمند سازی ساختمان به کار می روند روز به روز در حال افزایش است. ما 8 حوزه اصلی خانه هوشمند را انتخاب کرده و با هم بررسی می کنیم:

  1. قفل هوشمند
  2. آشکارساز های دود
  3. آشامیدنی
  4. سیستم های امنیتی هوشمند
  5. دوربین های امنیتی خانگی
  6. دوربین های مخفی
  7. سیستم های روشنایی
  8. ترموستات ها

با IHSPLUS همراه باشید.

1)قفل هوشمند در هوشمند سازی ساختمان

قفل های در هوشمند بیشتر برای راحتی به کار می روند تا امنیت. این قفل ها با انواع مدل ها برای سلایق گوناگون در بازار وجود دارند.

شما می توانید از طریق قفل هوشمند، ورودتان را از طریق شناسه اثر انگشت، کد یا گوشی هوشمند انجام دهید.

به رغم قصد خود مبنی بر عدم دسترسی به کلید، شما همچنین می توانید به اصول اولیه بروید و به شیوه سنتی وارد شوید.

2)آشکارساز های دود هوشمند سازی ساختمان

درست است که برخی نسبت به امنیت دستگاه های هوشمند در تردید به سر میبرند اما آشکارساز های دود از آن دستگاه هایی است که همه اذعان دارند وجودش الزامی است. هیچکس نمیتواند با اطمینان بگوید حادثه آتش سوزی برای من اتفاق نخواهد افتاد بنابراین باید این پیش گیری را انجام داد.

خانه هوشمند

3)آشامیدنی در هوشمند سازی ساختمان

شما می توانید با نصب یک سیستم آبیاری هوشمند اسپرینت در مصرف آب خود صرفه جویی قابل توجهی انجام دهید. از طریق این دستگاه می توانید باغچه هایی سرسبز و شاداب با حداقل مصرف آب داشته باشید.

4)سیستم های امنیتی هوشمند در هوشمند سازی ساختمان

اساسی ترین تعریف هر سیستم امنیتی در نام آن یافت می شود. به معنای واقعی کلمه یک وسیله یا روش است که توسط چیزی از طریق یک سیستم از اجزای سازنده و ابزارهای متقابل تامین می شود.

ما در مورد سیستم های امنیتی خانگی صحبت می کنیم که شبکه های دستگاه های الکترونیکی یکپارچه با همکاری با یک کنترل پنل مرکزی برای محافظت در برابر سرقت ها و دیگر مزاحمت های خانگی به خانه ها می باشد.

5)دوربین های امنیتی خانگی در هوشمند سازی ساختمان

همه سیستم‌های امنیتی خانگی بر روی اصول اولیه امن کردن نقاط ورود، مانند درها و پنجره‌ها و همچنین فضای داخلی حاوی اشیاء ارزشمند مانند هنر، کامپیوتر، تفنگ و پول کار می‌کنند.

صرف‌نظر از اندازه خانه شما، یا تعداد درها و پنجره‌ها و یا اتاق‌های داخلی که صاحب‌خانه تصمیم می‌گیرد از آن‌ها حفاظت کند، تنها تفاوت واقعی در تعداد اجزای امنیتی است که در سراسر خانه مستقر شده‌اند و تحت نظارت هیات کنترل است.

هوشمند سازی ساختمان

6)دوربین های مخفی در هوشمند سازی ساختمان

ضبط کننده دوربین فیلم برداری جاسوسی، محبوب ترین وسیله در رابطه با این موضوع است زیرا این دوربین ها تشخیص حرکت را روی یک کارت SD داخلی ثبت می کنند و اغلب می توانند به مدت چند ماه ادامه داشته باشند.

شما همچنین می توانید از یک دوربین  شبکه تلفن همراه (3 گرم) و دوربین های پنهان IP استفاده  کنید که از هر نقطه در جهان دیده می شود.

7)سیستم های روشنایی در هوشمند سازی ساختمان

یکی از تجهیزات هوشمند سازی ساختمان که تجربه ی هوشمند سازی را برای شما زیباتر کرده و راحتی و آرامش بیشتری برایتان ایجاد می کند، سیستم های روشنایی است که علاوه بر بالابردن آسایش شما در صرفه جویی در زمان و انرژی شما هم گام های بلندی برمی دارد.

تصور کنید بتوانید روشنایی خانه را با گوشی هوشمندتان کنترل کنید، چه در خانه باشید چه نه؛ بنابراین می توانید حتی در هنگام سفر یا وقتی که در محل کار حضور دارید نیز روشنایی خانه را تغییر دهید، لامپ هوشمند را روشن و خاموش کرده یا میزان نور آن را کم یا زیاد کنید .

8)ترموستات ها در هوشمند سازی ساختمان

ترموستات، وسیله ای است که “حرارت را نگه می‌دارد”: وقتی خانه ما خیلی سرد است، ترموستات سیستم گرمایی را روشن می کند؛ وقتی دما به سطحی می‌رسد که ما تنظیم کرده‌ایم، ترموستات سیستم گرمایش را خاموش می‌کند، بنابراین از شدت گرما جوش نمی آوریم.

یک دماسنج چیزی است که دما را اندازه‌گیری می‌کند؛ ترموستات وسیله ای است که سعی می‌کند درجه‌حرارت را حفظ کند (آن را تقریبا یکسان نگه دارد).